נושא ההודעהתאריךמחבר
ממצאים של PET-CT וCT ללא חומר ניגוד  
 25/7/10 19:43הילה

שלום...

אבא שלי התאשפז עקב דיפלופיה בעין ימין וממצאים חשודים לתהליך תופס מקום בריאה ימנית..

במסגרת האשפוז בוצע לו CT חזה ללא חומר ניגוד והממצאים הראו : בלוטות לימפה מוגדלות בשני שערי הריאות, הרבה יותר מימין, מסה גדולה סולידית הטרוגנית בסגמנט קדמי של RLL ללא מישור הפרדה מהשער הריאת, עטיפת כלי דם וסימפונות לאונה תחתונה. קשרית מוצקה 18 מ"מ בפיסגת הריאה הימנית, הצללה זכוכית מעט ספיקולות סביבה.

מספר קשריות קטנות בריאה השמאלית הגדולה 5 מ"מ ב LLL.

אין נוזל פלאורלי, פריקרדיאלי. אין לראות נגע גרמי חשוד.

עיבוי היפודנסי קל של שני האדרנלים.

ציסטה בכלייה שמאלית. מספר מוקדים היפודנסים קטנטנים קורטיקלים בשתי הכליות-טיבם אינו ברור.

ממצאים של PET CT :

קליטות פתולוגיות מרובות בגוש בארובת העין מימין, בקשריות בשתי הריאות, בגוש בראש הלבלב, בלימפואדנופתיה מעל ומתחת לסרעפת, בקשריות רטרו-פריטונאליות אחורית לכליות ובאדרנל ימין, קליטות מוגברת במספר קשריות תת עוריות באגן.

קליטה פתלוגית נרחבת בהצללה דמוית גוש באונה התחתונה של הריאההימנית-ככל הנראה מייצגת תהליך דלקתי פוסט-חסימתי.

אבא שלי מעשן כבד ברקע שלו..לקחו ביובסיה מריאה ימין דרך FNA תחת CT ותוצאה של הביובסיה הראתה תהליך דלקתי..

שאלות שלי :

********קליטות פתלוגיות ב PET CT מצביעות על תהליך ממאיר100%???

*******האם ציסטה בכליות ועיבוי היפודנסי של שני האדרנלים שצילום CT הראה יכולים

להראות ב PET CT  כתהליך ממאיר????!!!!!!

*******טיפול בסרטן ראש הלבלב ע"י כימוטרפיה יכול להביא לריפוי מלא????

נושא ההודעהתאריךמחבר

12/8/10 15:36ד"ר גיא שטויר

הילה שלום

קליטה פתולוגית בPET מצביעה על קצב מטבוליזם גבוה של החומר הנבדק. זה יכול לקרות בממאירות ויכול גם לקרות בתהליכים דלקתיים אחרים שאינם ממאירים. אין קליטה פתולוגית בציסטה אלא אם יש בה תהליך דלקתי או ממאירות.

במרבית המקרים אין ביכולת הטיפול הכמוטרפי לרפא גידול ממאיר של ראש הלבלב.

ראיתי גם מטופל עם גידול בראש הלבלב שהסתבר כשפיר.

מקווה שעזרתי